LUK Interiér – prodáváme kavárenský a restaurační nábytek, nábytek kancelářský,
lavice do čekáren a veřejných prostor, sedací nábytek pro sportovní haly a stadiony,
křesla a židle do divadel, kin, konferenčních sálů, lavice a židle do škol.

Správné vzdálenosti a dobré uspořádání pracoviště
Všechny často používané věci a zařízení - klávesnice, myš, diář, blok, tužky, telefon - musí být na dosah ruky (ve vzdálenosti cca 2o-25 cm).
Správná poloha obrazovky - uprostřed zorného pole, ve vzdálenosti minimálně 45 cm od očí, přinese odlehčení pro ramenní a krční svaly uživatele . Ve stavu uvolnění člověk přirozeně klopí zrak dolů. Dlouhodobé směřování očí rovně nebo nahoru, může vést ke svalovému napětí a únavě. Správně umístěný monitor by se měl nacházet v takové poloze, aby při přímém pohledu oči uživatele směřovaly 2 - 5 cm nad jeho horní okraj.
Výška desky pracovního stolu by měla umožnit pohodlnou práci při dodržení úhlu min. 90° mezi předloktími a pažemi (nejčastěji 68-76 cm). Pokud je deska stolu příliš vysoko, doporučuje se využívat vysouvací polici na klávesnici nebo zvednout sedák židle a opřít nohy o podnožku; pokud je příliš nízko, je třeba změnit nastavení židle. Postarejte se také o dostatek místa na pohodlnou polohu vašich nohou. Obrazovka by měla být lehce nakloněna dozadu, aby zrak na ní směřoval kolmo.
Pracovní dynamika
Plánovaný pohyb a změny polohy na pracovišti umožňují udržet tělo i mysl ve formě. Jednoduchá cvičení pro posílení a odlehčení jednotlivých části těla lze provádět i na kancelářské židli.

Základem zdravého sezení je především vhodná konstrukce židle
Židle by měla odpovídat potřebám, výšce a tělesné stavbě uživatele. Měla by podepírat všechny "kritické body" těla uživatele a zároveň mu umožňovat svobodný pohyb. Židle od LUK Interiér splňují všechny podmínky zdravého sezení.

Zdravé sezení

Zdravé sezení
 
Tel.: 775 957 820   E-mail: info@lukinterier.cz   LUK s.r.o., IČ: 25561464 - Návštěv celkem: 2243420
Webové stránky vytvořila a spravuje firma SOPHICS spol. s r.o., Zlín - © 2010/2013 - Doporučujeme